DORA JUNG, VÄVNAD. Krus. Signerad, 1956.
Linnedamast, 144x88 cm.
Sedvanligt slitage.
Timonen, Pirkko; Dora Jung, Tekstiilitaiteilija - taidekäsityöläinen - teollinen muotoilija. Tampereen museot 2008. Bild på sidan 43.