Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö. Sent 1940-tal.

Klart och brungult glas med musch. Höjd 31,5 cm.

Otydlig signatur. Sedvanligt slitage.

Klubbat pris
1 250
14 225
1 327
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (11 bud)
23 apr 2015 16:28
1 250 EUR
21 apr 2015 18:19
1 200 EUR
21 apr 2015 18:19
1 200 EUR
20 apr 2015 20:04
1 050 EUR
20 apr 2015 20:04
1 000 EUR
6 apr 2015 6:42
600 EUR
5 apr 2015 18:11
555 EUR
3 apr 2015 23:03
460 EUR
3 apr 2015 9:49
440 EUR
2 apr 2015 11:59
200 EUR
2 apr 2015 11:09
100 EUR