Helena Tynell

(Finland, 1918-2016)
Helena Tynell
(Finland, 1918-2016)

HELENA TYNELL, FLASKOR, 2 ST. Sign. Helena Tynell, Riihimäen Lasi Oy. 1970-tal.

Klart och grönt, rött och blått glas. Höjd 24-34 cm.

Sedvanligt slitage.

Formgivare

340
3 869
361
Utropspris
500 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
3 apr 2015 7:17
340 EUR
2 apr 2015 21:39
310 EUR
2 apr 2015 14:02
260 EUR
2 apr 2015 12:54
200 EUR