273
579649

BYRÅ

Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
20 900 - 31 400 SEK
2 270 - 3 410 USD
Klubbat pris
1 900 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492
BYRÅ

Rokoko, 1700-tal. Bukig front med tre utdragbara lådor, intarsiadekor i olika träslag, bronsbeslag med rokokoformer. Baktill ägarmärkning. Bredd 108 cm, djup ca 60 cm, höjd 81 cm.

Märkbara faner- och ytskador, utbytta lås. Delvis renoverad. Nyckel saknas. Nyckel saknas.