189
596378

FABERGE GLASFAT, ETT PAR

Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
89 500 - 112 000 SEK
8 490 - 10 600 USD
Klubbat pris
FABERGE GLASFAT, ETT PAR

Silver och glas. Ryssland 1900-talets början. Silverkanten stämplad K.Faberge under hovleverantörsemblem. Räfflad silverkant med korsbelagda band. Klart glas med slipat stjärnmönster. Diameter 31,5 cm. Båda faten märkta med inventarienummer, 35614 och 35644.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?