101
579107

Arttu Brummer

(Finland, 1891-1951)
Utropspris
800 - 1 000 EUR
9 100 - 11 400 SEK
849 - 1 060 USD
Klubbat pris
Arttu Brummer
(Finland, 1891-1951)

ARTTU BRUMMER, VAS. Springbrunn. Sign. A. Brummer, Riihimäen Lasi Oy. 1940-tal.

Gravering av Theodor Käppi föreställande en sjöjungfru. Ljusblått glas. Höjd 16,5 cm.

Sedvanligt slitage.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

864. Arman (Armand Pierre Fernandez), "Venus et violoncelle".
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK