378
532885

KANDELABRAR, ETT PAR, brons, Leander Helander, Tilvik, Kalajoki.

Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
16 400 - 21 900 SEK
1 570 - 2 100 USD
Klubbat pris

För tre ljus. Rund sockel, balusterformat skaft. I mitten en dubbelörn. Löstagbara ljusarmar med stiliserade griphuvuden. Ej signerade. Höjd 40,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Jämför med ett identiskt par sålda på Bukowskis auktion F156 nr 41.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?