283
477087

GUSTAVIANSK SOFFA

Utropspris
600 - 800 EUR
6 790 - 9 060 SEK
619 - 825 USD
Klubbat pris
600 EUR
GUSTAVIANSK SOFFA

Svensk gustaviansk soffa från 1700-talets slut. Signerad av Johan Erik Höglander. Stoppad rygg och sits. Palmettdekor längs med kanten, svarvade ben med krage. Längd 180 cm, djup 64 cm, höjd 98 cm.
Obeklädd.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

711. Bo Beskow, "Solrosor på Rytterskulle".
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
Aktuellt bud:
19 000 SEK