Porslin. Blå brätten med förgyllningar och fält med fåglar och blommor. Kejserliga Porslinsmanufakturen i S:t Petersburg, Alexander II (1855-1881). Diam. 24,5 cm.
En med kantnagg.
×
Logga in
Kunde inte logga in