162
423715

Peder Mork Mönsted

(Danmark, 1859-1941)
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
15 800 - 21 100 SEK
1 720 - 2 290 USD
Klubbat pris
Peder Mork Mönsted
(Danmark, 1859-1941)

PEDER MORK MÖNSTED, olja på duk, signerad och daterad 1881.

Stormande hav. 22x46 cm.

Ytsmuts, färgbortfall.