40
319876

AMPEL.

Utropspris
800 - 1 000 EUR
8 430 - 10 500 SEK
916 - 1 140 USD
Klubbat pris
2 800 EUR
AMPEL.

För sex ljus. Förgylld och patinerad brons. Krönande plymer. Ljusarmar i form av svanar. 1800-talets andra hälft. Höjd 90 cm. diam. 50 cm.

Borrad och elektrifierad.