Skrivställ, ljustakar, tändsticksaskhållare, etc. Mässing, röd marmor och slipad kristall. Ryssland, 1800-talets slut.
Repor och kantnagg
Inscription: 26 October 1896. To A.I. Rychkov from A.I. Lebedinsky in commemoration of mutual work on the railways.