TSAR ALEXEY MIKHAILOVICH SER PÅ BRANDEN I MOSKOVA.
Sign. 1903. Olja på duk 73x50 cm.
Alexandra Sackerova Magorin, gift med Karl Wilhelm Borg. Boende i S:t Petersburg till 1918.
St.-Petersburg Society of Artists. Katalog till XI Utställningen i St.-Petersburg 1903. Nr. 184.