Ceramic design by Kyllikki Salmenhaara E1118
Franco Costa F574
Klassiska antikviteter F577
Helsinki Winter Sale F504
Selected Gifts E1128
Curated Timepieces – november F529
Josef Frank med vänner – Winter Edition F534
205
245340

Santeri Salokivi

(Finland, 1886-1940)
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
13 600 - 17 000 SEK
1 230 - 1 540 USD
Klubbat pris
Santeri Salokivi
(Finland, 1886-1940)

"VY FRÅN ÅBO".

Sign. -03. Olja på skiva 29x18 cm.

Åbo konstmuseum 1988.