84 silver, grönt glas. Stämplad F.R St. Petersburg 1800-talets senare hälft. Locken dekorerade med ornament och dubbla vapensköldar. Flaskans höjd 10 cm. Askens längd 12 cm.
Den av kork tillverkade proppen har vittrat sönder. Beslagen medföljer.
×
Logga in
Kunde inte logga in