545
273390

NOTSKÅP.

Utropspris
5 000 - 7 000 EUR
56 000 - 78 300 SEK
5 300 - 7 430 USD
Klubbat pris
8 000 EUR
NOTSKÅP.

Tillskrivet Fredrik Iwersson (mästare i Stockholm 1780-1801). Mahogny-, palisander- och björkfanerat. Mässingsbeslag. Rektangulär form med avfasade hörn. Vit marmorskiva. Fasad med intarsia och festong. Gustavianskt. Bredd 64 cm. Höjd 76 cm. Djup 42 cm. Skador

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?