142
273023

SILVERBRICKA, FABERGÉ

Utropspris
5 000 - 7 000 EUR
56 600 - 79 200 SEK
5 160 - 7 220 USD
Klubbat pris
7 200 EUR
SILVERBRICKA, FABERGÉ

84 silver, Stefan Wäkevä St Petersburg 1880-tal. Mått inkl. handtag 55 x 37 cm, vikt ca 2500 g. Diarienummer 5492.
Gravering JW 15.IX 1913-1923.

Proveniens

Gåva till länsmannen i Karelen i samband med pensionering, 1923. Gått i arv i släkten.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

266. Josef Frank, stolar, sju stycken, "Lindens matsalsstolar", modell "B 1039", Firma Svenskt Tenn, specialbeställda ca 1940.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
Aktuellt bud:
46 000 SEK