515
201729

Arvid Liljelund

(Finland, 1844-1899)
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
31 400 - 41 900 SEK
3 410 - 4 540 USD
Klubbat pris
5 500 EUR
Arvid Liljelund
(Finland, 1844-1899)

KLOCKARENS AINA.

Sign. Olja på duk, 46,5x32,5 cm.

Koskimies-Ernvall, M.: Vaurastuva kansakunta kuvina, 1869-1899, bild på sidan 146.