88 silver. Ikonram för 2 ikoner, Ryssland 1890-t. Utsidan i läder med silverbeslag. Insidan, cicelerade förgyllda ramar med ädelstensinfattningar, pärlor och emaljarbete. Ikonerna saknas.
Omstämplad (Fabergé) vid senare tidpunkt.
Storlek 15 x 13 cm, vikt 952 g.