W.A. Bolin, örhängen, clips med stift, med carréslipade safirer och briljantslipade diamanter
18K guld. Safirer totalt 0,78 ct och diamanter totalt 1,98 ct enligt gravyr. Stämplade WAB. Mått ca 18 x 17 mm. Vikt 12 gram. Medföljande etui W.A. Bolin
Bruksslitage. Stift går att fälla in