Elsa Stackelberg, 2 fåtöljer + pall / bord, Fri Form, 1900-talets senare del
Oljad furu. Ställbar rygg. Stoppad djuphäftade plymåer. Brickmärkt. Sitthöjd inkl. dyna ca 42 cm, bredd 69 cm, höjd inkl dyna 88 cm. Pluymåerna märkta Fri Form Edsbruk Sweden.
Smärre slitage. Dynor med enstaka smärre fläckar.
Med på bild i Hem & Trädgård 1975. Därefter förvarade inomhus.