Betsat trä, soffbord med glasskiva och hjul, etikettmärkt "Hedbergs i Vinslöv", soffans mått: längd 120 cm, bredd 70 cm, höjd 35,5 cm, fåtöljernas mått: bredd 79cm, djup 85 cm, höjd 73 cm, sitthöjd 44 cm
Slitage. Klädsel med lagning och fläckar. Nagg på glasskivan. Skador.