Richard Nonas, skulptur, järn med medföljande teckning blyerts på grafisk grund, signerad och daterad 82.
Skulpturens mått 3 x 12 x 3 cm. Teckning med dedikation till Carl Magnus, signerat Richard Nonas och daterad 82. Bildyta 21 x 26 cm.
Ej examinerad ur ram.
Anders Tornberg Gallery, Lund.