Jordi Arkö, färglitografiska mappar, 2 st, 1991, av Frans G Bengtsson och med 105 litografier av Jordi Arkö vardera.
"Röde Orm sjöfarare i västerled. En berättelse om en okristen tid" samt "Röde Orm hemma och i österled" av Frans G. Bengtsson med bilder av Jordi Arkö. Kartonnage. Tryckt hos grafiktryckarna, Nacka, utgiven av Galerie Aix, Stockholm 1991. Bladstorlek 43 x 30 cm samt 59 x 43 cm.
Ej fullständigt genomgångna. Kassetter med visst slitage.