Bestående av;
5 knivar längd 24,5 cm,
10 knivar längd 17 cm,
4 smörknivar,
6 gafflar längd 21 cm,
12 gafflar längd 13,5 cm,
11 skedar längd 21 cm
Total vikt inkl knivblad av rostfritt stål 2426 gram
Åldersrelaterat slitage. Repor. Senare gravyr.
Signe Persson-Melin