Fanerat med mahogny. Skiva i matterat glas, välvd front med pardörrar och bakomliggande inredning med speglar, hyllor samt hållare för flaskor och belysning. Utdragbar skiva. Räfflad sarg, nedåt avsmalnande ben med kannelyr. Bredd 85, djup 43, höjd 114 cm. Nyckel finns.
Något slitage. Märken. Krackelyr. Ej funktionstestad.