Erik Höglund, pokalglas, 2 st, Studioglas, Strömbergshyttan, 1991, signerade.
Blå och rosatonat glas samt klarglas, manlig samt kvinnlig form. Signerade EH 1991 Sg.Strömbergshyttan HG LP MA Erik Höglund. Höjd 25,5-26 cm.
Obetydligt ytslitage.
Gallerist Carl-Axel Valén.