Ring 18K vitguld och ovalt fasettslipade smaragder samt briljantslipade diamanter
Diamanter ca 0,3 ct, smaragder ca 1,77 ct, bredd ringskena 8-14,5 mm, höjd infattning 4,5 mm, längd infattning med smaragder 21,5 mm, ringstorlek 17,75/56, vikt ca 10,88 gram
Smärre repor på ringskenan. En av smaragderna med nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.