Vitemaljerade urtavlor med romerska resp arabiska siffror, en signerad T Wright London 8019 (?9, en signerad N Lind 1310, en signerad B Hugeron Paris. Diameter ca 3,2-5 cm
Åldersrelaterat slitage. Ej genomgången. Ej funktionstestad. Repor. Skador. Slitage.