Mahogny, beslag av mässing, uppsats med vitrin samt fyra lådor, delvis läderklädd skiva, nedtill sex lådor, baksida med dolda lådor och skåp, 125x76x127 cm Nyckel finns.
Åldersrelaterat slitage. Avnött. Torrsprickor. Repor. Nagg. Märken. Fanerskador. Ej originalnyckel. Skåp och lådor baktill går ej att öppna. Ett ben skadat