Gisèle Freund, fotografi föreställande skyltfönster signerad och stämplad
Skyltfönster, 1938. Även med fotografens copyrightstämpel a tergo. C-print, bildyta 30 x 20,5 cm. Bladstorlek 41 x 29 cm. Oramad.
Ett hanteringsveck i vänster sida av bilden nära vänstra kanten.
Ett fåtal minimala obetydliga retuscher i de mörkaste partierna av motivet, synliga i släpljus.