Gisèle Freund, fotografi föreställande Virginia Woolf signerad och copyrightstämplad a tergo.
"Virginia Woolf, 1939". C-print, bildyta 30 x 20 cm. Bladstorlek 40 x 30 cm. Oramad.
Obetydligt slitage längs bladets ytterkanter och obetydligt hanteringsveck i nedre marginalen.
Slitage på bildytan i motivets nedre del synlig som en vit fläck.