Peter Hvidt & Orla Mølgaard Nielsen, matbord, France & Son, Danmark 1900-talets mitt.
Bord av teak med två fällbara klaffar. Detaljer av mässing. Märkt France & Son. Ihopfällt 45, längd 163 cm.. Utfällt, bredd 143, längd 163, höjd 72 cm.
Fläckar. Något slitage.