Mats Jonasson, skulptur, glas, "Tjur", Målerås, numrerad 1/9, signerad.
Polykromt tonat glas i form av ett tjurhuvud, med spegelglas. Monterad på vägghängande platta av patinerad metall med förgyllda delar. Signerad Mats Jonasson Målerås Sweden LTD.Ed 1/9 Mats Jonasson, Höjd 105, bredd 75 cm.
Obetydligt ytslitage.