Margareta Hennix, fat, stengods, unik, Gustavsberg Studio, signerad och daterad 1988.
Polykromt glaserat med dekor av blommor. Signerat Margareta Hennix -88 Gustavsberg Sweden Unik Studio, samt signerad med studiehanden. Diameter 47 cm.
Smärre slitage och märken.