Huggare, halvhorn, av Sune Enoksson, signerad och daterad -06.
Signerat blad. Skaft av graverat renhorn med skaftslut av silver. Slida av graverat renhorn och läder. Signerad baktill. Knivens längd 28, total längd 35 cm.
Helhetsintrycket är gott.
Anita och Poul Benberg.