Atelier Torndahl tillskriven, uplight/ golvlampa, Swedish Grace, 1930-40-tal.

Mässing, dekor av gjutna figurer, fyra ljuspunkter. Diameter 50 cm, höjd 173 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Utropspris
8 000 SEK