Smörgåsbestick, 18 delar, silver, Sverige, 1900-talets första hälft.
6 knivar, 18 cm (blad av rostfritt stål). 6 gafflar, 15,5 cm. 6 skedar, 14,5 cm. Stämplade med kattfoten S 830 samt annan stämpel KA 900. Total vikt: ca 675 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.