3 matskedar, modell "Gammal Fransk", 21,5 cm.
5 bordsskedar, modell "Hallbergs Chippendale"
C.G.Hallberg, Stockholm, 1945-53, 18,5 cm.
6 skedar, modell 'Snäck', MGAB, uppsala, 1945, 18 cm.
Matsked, äldre modell, Gustaf Dahlgren, Malmö, 1848, 21,5 cm.
Strösked, modell 'engelsk snäck', otydliga stämplar, 1839, 19,5 cm.
Strösked, modell 'Engelsk snäck', 1863, 20,5 cm.
Strösked, modell 'Gammal Fransk', 1849, 18,5 cm.
Total vikt: ca 792 gram.
Monogram och namngravyr på flertalet. Smärre slitage. Bucklor samt slipad kant på matskedarna av gammel fransk modell.