Mönster med blomslingor, ca 222 x 325 cm (lagning).
Mönster med urnor och girlanger, ca 180 x 275 cm.
Mönster med urnor, girlanger och blomslingor, ca 220 x 365 cm.
Mönster med rosor, ca 226 x 360 cm (reva, fläck).
Olika broderade initialer.
Smärre enstaka fläckar, smärre slitage.