En tedosa i underglasyrblått med flodlandskap. Höjd 12 cm. Nagg. En tekruka med grön glasyr. Höjd 16 cm. Dekor i relief. Inpressade märken i botten. Borrad för el. Krackelyr, mistor. Ett imarifat, mått 16x16 cm. Slitage.
Nagg, mistor, slitage. Hål för el.