Dekor i blått. Bestående av:
18 mattallrikar, 27,5 cm.
18 djupa tallrikar, 22.5 cm.
18 assietter, 22,5 cm.
8 små rektangulära uppläggningsfat, 16 x 12 cm.
1 medelstor skål, 20 cm.
1 stort ovalt uppläggningsfat, 42 cm.
1 stort runt uppläggningsfat, 32 cm.
Något slitage med enstaka fläckar. Enstaka mikronagg i glarysen.