Kruka, skål, samt två fat, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Bojan, dekor i underglasyrblått, höjd 17 cm.
Skål, dekor i underglasyrblått. Diameter 17 cm. Sprickor. Nagg.
Två assietter, diameter 13-15 cm. Det större lagat.
Skålen med sprickor och nagg. Det större fatet med lagningar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.