Vas samt ställ, biskviporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Vasen i balusterform, med heltäckande dekor i famille verte paletten. Höjd 13,5 cm. Stället på fyra kopplade ben, dekor i famille vertefärger. Höjd 5 cm. Längd 8,5 cm.
Stället med litet nagg, lagat.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.