Koppar på fat, fyra stycken, koppar, två stycken och tre tallrikar, porslin, Kina, Qingdynastin, 1700-tal.
Varierande dekor i imarifärger med motiv av blommande pion, prunus och lyckobringande symboler. Tekopparnas höjd ca 3,5-4,5 cm. Bärtallriks diameter 16,5 cm tallrikar 21,5 cm.
Sprickor. Slitage. Nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.