Datum W 1817 och initialerna LHT högst upp i mitt marginalen. Den dubbla ramen är omgiven av ett tätt rutmönster, och den yttre kanten är dekorerad med ett triangulärt motiv.
Delvis konserverad och bakstycket fodrat. Ställvis omfattande slitage och skador. Saknar ställvis lugg.