Saltkar med skedar, 6 st, silver, svenska importstämplar, G.A. Dahlgren, Malmö, 1920.
Triangulära saltkar med antikiserande dekor av Herakles i strid med hydran, insatser av klarglas. Längd 4, höjd 2 cm. Skedar med dekor av lagerkrans, längd 5 cm. Vikt utan glasinsatser 88 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.