Hans Bergström, taklampa swedish modern 1940/50-tal
För tre ljuspunkter, stomme av mäsing, kupor av opkat glas, diameter 42 cm, höjd 40 cm.
Obetydligt ytslitage. Ej funktionstestad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10