Yashima Gakutei, Totoya Hokkei, bland annat, färgträsnitt, 4 st, Japan, 18/1900-tal.
Surimono. 1: Yashima Gakutea, troligen efter , ett shikiskiban-tryck föreställande en gudinna sittandes på en drake; 2: Totoya Hokkei, troligen efter, ett shikiskiban-tryck föreställande en fasan; 3: okänd konstnär , stilleben med skrivbord; 4: kvinna med solfjäder. 20,5 x 18,5 - 23 x 24,5 cm.
Oramade. Blekt. Missfärgad. Slitage.