Tre skedar stämplade Morozov med kejserligt hovleverantörsmärke, kontrollstämpel Jakov Lyapunov, S:t Petersburg 1898-1903.
Ett par, kontrollstämpel Aleksander Timofeyevich Shevakov, S:t Petersburg 1894.
En sked stämplad P. Chuksanov, kontrollstämplad i Riga/Warzsawa av Aleksander Romanov, 1899-1904.
Oidentifierade mästarstämplar.
Längd 17,5 cm. Sammanlagd vikt 253 g.
Något åldersrelaterat slitage. Ett blad med smärre bucklor. Helhetsintrycket är gott.